שיווק באינטרנט

לא רק פרסום ממומן - מהו שיווק באינטרנט והיכן מתחילים?

שיווק באינטרנט תמונה 1

המונח שיווק באינטרנט מתייחס למגוון רחב של תת-תחומים, שחלקם חינמיים וחלקם כרוכים בהשקעה כספית. בתחום השיווק באינטרנט אנו מכלילים כל פעילות אינטרנטית שמטרתה הגדלת נפח החשיפות לאתר שלנו. בין היתר: תוכניות שותפים, פירסום באנרים ופופ-אפים, לידים מאתרים שונים, הפצת סרטונים ויראליים ביוטיוב, ניהול רשימות תפוצה, ועוד. בעת הכנת התוכנית השיווקית לאתר ולעסק שלכם, חשוב להכיר את מגוון הפעילויות הקיים ולהעזר בתחום הרלוונטי והיעיל עבורך ביותר.

עולם השיווק באינטרנט עוסק בפעילות On Page שהיא פעילות על האתר המשווק, במטרה לייעל אותו מבחינת המרות (שהגולשים בו ייצרו קשר עם בעלי האתר בסבירות גבוהה יותר) וכן בפעילות Off Page שהיא פעילות מחוץ לאתר המשווק ומטרתה לייצר חשיפות לאתר המשווק ולתכניו.

פעילות On Page טיפוסית היא בראש ובראשונה סידור האתר מבחינה עיצובית על מנת שיראה מושך את העין, יצירת ניווט נוח על מנת שניתן בקלות יהיה לאתר כל תוכן מבוקש, וכן הבלטת דרכי יצירת הקשר עם בעל האתר. כתיבה שיווקית היא חלק בלתי נפרד מהפעילות, על מנת לגרום לאנשים הקוראים את הטקסט להבין קודם כל שהאתר נועד לעזור להם לפתור את הבעיה שלהם, לאחר מכן לכוון אותם לפתרון המוצע ובסופו של דבר לגרום להם "הנעה לפעולה" על מנת שייצרו איתנו קשר.

פעילות Off Page טיפוסית היא הפצה של תכני האתר באמצעות RSS, ניהול חכם של רשימות תפוצה ושימור הקשר עם הגולשים (הלקוחות), וכן הפניות שונות לאתר מאתרים שונים כגון בלוגים, פורומים, מאמרים שונים ברשת, פופ-אפים, באנרים, טפסי לידים, פרסום ממומן בגוגל ובפייסבוק וכיוצא באלו.

בעולם השיווק באינטרנט, נהוג לתאר פעילות פרסומית כפעילות מסוג Push (אנו דוחפים את המוצר או את האתר שלנו ללקוח, שכלל לא חיפש אותנו) לבין קידום אתרים אורגני כפעילות מסוג Pull (הלקוח מחפש במנוע החיפוש מידע ואנו מספקים לו מה שהוא מחפש).


מעוניין להגדיל את החשיפה החודשית לאתר שלך ולהגיע ליותר לקוחות?
צור איתנו קשר בטלפון 077-7644819 או השאר הודעתך בעמוד יצירת הקשר פה