פרסום ממומן ורלוונטיות

בניגוד לדעת רבים, כמו בקידום האורגני, גם הפירסום בגוגל סובב סביב רלוונטיות התוכן.

פרסום ממומן ורלוונטיות תמונה 1

פירסום ממומן בגוגל – טוב לכולם

גוגל, כמתווכים, מנסים ליצור מערכת פרסום ממומן שתהיה הכי טובה שניתן לכל הצדדים. איך זה עובד? כל מודעת פירסומת שיוצר מפרסם מקבלת דירוג המכונה מדד איכות. מדד זה נע בין 0 ל-10. ציון גבוה יותר זה אומר שהמודעה רלוונטית יותר.

הפרסומות המופיעות ברשת החיפוש וברשת המדיה הינן תוצאות רלוונטיות ככל שניתן לתוצאות החיפוש ולאתרים בהם הן מוצגות (כלומר, ככל שמודעת פרסומת תהיה עם מדד איכות גבוה יותר, היא תזכה ליותר חשיפות). נדגיש כי לעיתים גוגל מעדיפים להציג מודעות שהם מקבלים עבורם פחות כסף (כלומר המפרסם של המודעה מוכן לשלם פחות כסף עבור הקלקה על המודעה שלו) בתנאי שמודעות אלו רלוונטיות יותר לתוצאות החיפוש או לאתר בו הן מוצגות.

מה הסיבה להעדפה לרלוונטיות? ניתן להסביר כי מודעה הרלוונטית יותר (לתוצאות החיפוש או לאתר בו היא מוצגת) תמשוך יותר את הגולשים להקליק עליה. באופן הזה, כולם יהיו מרוצים:

  • הגולשים יקבלו פרסומות יותר רלוונטיות ולא פרסומות ספאם.

  • המפרסמים יקבלו פניות יותר רלוונטיות (יותר המרות).

  • בעלי האתרים יקבלו תשלום גבוה יותר, כי הקליקו יותר על המודעות באתר שלהם.

  • גוגל יזכו לנתח גבוה יותר בתשלום המועבר.

גוגל יעדיפו, אם כן, לפרסם מודעה רלוונטית יותר (נניח מודעה על צימר כלשהו בצפון הארץ, אם מחפשים את הביטוי "צימרים בצפון", על פני מודעה על ג'יפים) גם אם עלות ההקלקה עליה נמוכה יותר, כיוון שסביר יותר שלמודעה זו יהיו יותר הקלקות בטווח הארוך.

חשיבות מדד האיכות

ישנן סיבות שונות לדירוג מדד האיכות של גוגל. בין היתר: ותק הקמפיין ב- Google Adwords, שילוב מילות המפתח של המודעה במודעה עצמה, אחוז ההקלקות CTR שיש בהיסטוריה של המודעה, ועוד.

אם כן, בפרסום בגוגל, ניתן לשלוט במדד האיכות ולהעלותו בדרכים שונות. אם נפרסם מודעה בגוגל, ככל שמדד האיכות יהיה גבוה יותר, נזכה ביותר חשיפות למודעה שלנו (גוגל יציגו אותנו יותר פעמים על חשבון המתחרים שלנו), המרות גבוהות יותר (יקליקו עלינו יותר ויפנו אלינו יותר) ואף נשלם פחות על כל הקלקה. לכן, אינטרס מובהק שלנו זה להעלות את מדד האיכות.

קראו עוד טיפים לשיפור קמפיין ממומן.


מעוניין להגדיל את החשיפה החודשית לאתר שלך ולהגיע ליותר לקוחות?
צור איתנו קשר בטלפון 077-7644819 או השאר הודעתך בעמוד יצירת הקשר פה