פרסום חינם בגוגל

איך לפרסם חינם בגוגל או לפחות לחסוך בהוצאות הפרסום?

פרסום חינם בגוגל

עסקים קטנים רבים מתמודדים עם הבעיה שאין להם תקציב פרסום מספיק גדול. מובן שבמקרים כאלה לא כדאי לחפש אפיקי פרסום יקרים, אלא לנסות למצוא מקומות ברשת שיעניקו פרסום חינם או מאוד בזול, ולנסות למקסם את היעילות שלהם. בין היתר מדובר על שיטות שיווק כמו הפצת מאמרים ברשת עם שם העסק בקרדיט לכותב, שימוש ברשתות חברתיות לשם מיתוג החברה ויצירת קשר עם לקוחות, פרסום באינדקסים חינמיים לעסקים ועוד.

כיום ידוע לכל כי מנוע החיפוש גוגל הוא מקום מצוין לפרסם בו. כמות הגולשים האדירה ביחד עם התאמת המודעות למילות המפתח שהקליד הגולש, מביאות לכך שהפרסום בגוגל יעיל מאוד. מעבר לפרסום ברשת החיפוש עצמה, גוגל מציעה גם אפשרות לפרסם בתוך אתרים שונים ברשת, כך שהמודעה תופיע בעמודים רלוונטיים לגולש, והוא יראה אותה תוך כדי כך שהוא קורא תוכן הקשור לנושא המודעה ולכן סביר שהוא בשל יותר לביצוע רכישה או יצירת קשר עם המפרסם.

כל זה טוב ויפה, אולם הפרסום בגוגל איננו בחינם. מה ניתן לעשות על מנת לצמצם מאוד את עלות הפרסום בגוגל? האם ניתן לפרסם בחינם?

אמנם פרסום בחינם בגוגל איננו באמת אפשרי, אך אספנו כאן כמה הצעות כיצד להפחית את הוצאות הפרסום:

  • שוברים לפרסום בגוגל – חברת גוגל מקיימת תוכנית שנקראת תוכנית השגרירים שלפיה חברות העוסקות בניהול קמפיינים בגוגל יכולות להציע ללקוחותיהן שובר על סך 200 שקלים או יותר לפרסום חינם בגוגל. אם אתם עסק עם תקציב פרסומי מוגבל, כדאי לשקול את האפשרות לברר היכן ניתן לקבל את השוברים בחינם. כך תוכלו לנסות את קמפיין הפרסום ללא תשלום. לאחר מכן ניתן יהיה לראות יותר בבירור האם הפרסום בגוגל מכניס לכם כסף, ואם כן, כדאי מאוד להמשיך לפרסם שם בתשלום.

  • רלוונטיות – התשלום עבור הפרסום בגוגל נעשה בשיטת PPC, כלומר לפי הקלקות (PPC-Pay Per Click), והמחיר שמשלם המפרסם עבור כל קליק תלוי בין השאר ברלוונטיות של המודעה למילות המפתח. לכן, ניהול נכון וחכם של קמפיין הפרסום יכלול מערך שלם של מודעות שונות אשר יכילו ואריאציות שונות של מילות המפתח במטרה להגדיל את הסיכוי להופעת המודעה ותוך כדי כך, שתהיה מודעה מתאימה עבור כל מילת מפתח חשובה בתחום. בנוסף, חשוב גם שדף הנחיתה אליו מובילה המודעה יהיה כמה שיותר רלוונטי למילות החיפוש. אז למרות שזה לא ממש פרסום בחינם בגוגל, זה עדיין יכול לחסוך לכם כסף רב מידי חודש.

  • קידום אורגני – קידום אתרים לא מצריך תשלום לגוגל ולכן הוא אופצייה טובה כשרוצים להגדיל את כמות החשיפות לעסק ללא השקעה כספית. השקיעו בתכנים איכותיים לאתר האינטרנט שלכם, שיכילו את מילות המפתח אך לא בצורה מוגזמת, השיגו קישורים נכנסים לאתר ובצעו אופטימיזציית קוד ותוכן. משזה נאמר, זכרו כי אם אינכם מכירים את תחום קידום האתרים, עדיף להשאיר את הטיפול בקידום האתר לחברה מוסמכת, דבר שיעלה גם הוא כסף, אך קרוב לוודאי ישיג את המטרה ויסייע בהגדלת כמות החשיפות.

לצערנו, אין באמת דבר כזה פרסום בגוגל בחינם, הפרסום עולה כסף. אולם עם קצת ידע וניסיון ניתן לפרסם בגוגל ועדיין להוזיל עלויות ולהקים קמפיין פרסום חסכוני ויעיל אפילו עבור עסקים קטנים ללא תקציבי פרסום אסטרונומיים. ניתן להיעזר בשוברי הפרסום של גוגל ובמקביל לבצע קידום אורגני לאתר כדי לצמצם את ההוצאות עבור פרסום.


מעוניין להגדיל את החשיפה החודשית לאתר שלך ולהגיע ליותר לקוחות?
צור איתנו קשר בטלפון 077-7644819 או השאר הודעתך בעמוד יצירת הקשר פה