פרסום חינם באינטרנט

כיצד חוסכים בהוצאות הפרסום באינטרנט? כמה שיטות שעובדות.

פרסום חינם באינטרנט

הצורך בפרסום הינו שונה מחברה לחברה ולא כל עסק חייב להשקיע במערך גדול של פרסום באינטרנט הכולל באנרים מעוצבים, פרסום ממומן בגוגל או הרשמה לאינדקסים בתשלום. בדיוק כמו שלא כל מוצר כדאי לפרסם בפריים-טיים בטלוויזיה, כך גם באינטרנט: לא תמיד המחיר קובע את מידת היעילות של הפרסום. פעמים רבות ניתן להסתפק במה שהרשת נותנת לנו בחינם, ואם נדע לנצל את האפשרויות בצורה נכונה, נוכל להרוויח חשיפה רחבה בפני לקוחות פוטנציאליים, וכל זה ללא תשלום (אך עם השקעה של זמן ויצירתיות).

השיטות לפרסום חינם ברשת כוללות למשל:

  • הפצת תכנים ברשת – שיטה זו אמנם מאפשרת פרסום בחינם באינטרנט, אבל דרושה כאן השקעה מצידכם. השיטה כוללת כתיבה של מאמרים מקצועיים בתחום העיסוק שלכם, כשהכוונה היא לתכנים שבאמת יכילו מידע מעניין ואיכותי עם ערך מוסף לגולש. הכוח של תכנים אלה הוא בכך שהגולשים שיקראו אותם ילמדו על הנושא ותוך כדי כך יפנימו את העובדה כי אתם המומחים בתחום זה. הפצה נכונה של תכנים טובים תסייע להרחיב את החשיפה של העסק שלכם ולשפר את תדמיתכם בקרב הלקוחות. ישנם ברשת אתרי אינטרנט רבים המאפשרים להעלות מאמרים פרי עטכם ושם יתנו לכם קרדיט על כך. אם מדובר באתר גדול וחזק, גדולים הסיכויים כי גולשים רבים המתעניינים בנושא יגיעו אל המאמר שלכם ואולי יצרו עמכם קשר עקב כך.

  • רישום באינדקסים – אתרים שונים מציעים אינדקס אתרים או אינדקס עסקים המחולק לתחומי עיסוק שונים. חלק מהאינדקסים הללו הם כה נרחבים ויעילים, עד כי ישנם גולשים המשתמשים בהם כעמוד הבית שלהם. רבים מאותם אינדקסים מאפשרים הרשמה חופשית ובמקרים אלה בהחלט כדאי להירשם. זוהי הזדמנות לקבל פרסום חינם באינטרנט. ישנה חשיבות לניסוח מודעה ברור ומושך, הכולל את תחום העיסוק שלכם והייחוד שלכם על פני המתחרים.

  • ניהול בלוג איכותי – כתיבת בלוג באחת הפלטפורמות המאפשרות זאת, נחשבת גם היא לאופציה טובה לשיפור הניראות של העסק באינטרנט. חישבו על הגולשים המחפשים אתכם. גם אם הם אינם מודעים לקיומו של העסק הספציפי שלכם, הם מחפשים תכנים בנושא ברשת, ובלוג איכותי עם תכנים רבים המתעדכן לעיתים תכופות, עשוי להימצא במיקום גבוה בגוגל במילות המפתח שלכם, או אף ליצור באזז ברשת, אם הוא באמת מעניין ומכיל מידע רב-ערך. הקפידו על כך שהבלוג יכיל את פרטי ההתקשרות עמכם בצורה ברורה, וכך תרוויחו פרסום חינם באינטרנט.

  • שיווק גרילה בפורומים וטוקבקים – עוד אפשרות לפרסם חינם - ניתן להשתמש בתגובות להודעות בפורומים, תגובות בבלוגים או טוקבקים לתכנים שונים, ככלי להפצת מסרים שיווקיים באופן ישיר או עקיף. מטרת שיטת הגרילה היא ליצור באזז סביב שירות או מוצר כלשהו אותו משווקים, באמצעות יצירת דיון אמיתי בנושא במקומות שונים ברשת המאפשרים להגיב ולהכניס תכנים באופן חופשי.

  • שיווק בפייסבוק – מפאת כמות המשתמשים הגדולה, נחשבת פייסבוק לרשת החברתית העיקרית למטרת שיווק. ניתן כמובן לעשות זאת ע"י פרסום בפייסבוק, אך הדרך הזולה ביותר לפרסם בחינם באינטרנט היא להשתמש בפרופיל האישי של בעל העסק (או כל אדם אחר בחברה העוסק בשיווק ופרסום) ודרכו להפיץ ללא תשלום את המסרים של העסק. השיווק בדרך זו צריך להיעשות בעדינות ובצורה כמה שיותר טבעית, על מנת לא להבריח חברים עקב הפצצה מוגזמת במסרים שיווקיים. רצוי לנסות כמה שיותר להגיב על תכנים של החברים שלנו, לשאול שאלות מעניינות ולא לדבר רק על העסק שלנו ועל המוצרים המעולים שהוא מציע.

  • הפצת סרטונים ביו-טיוב – עוד שיטה טובה לפרסום בחינם באינטרנט היא הפצת סרטונים. ניתן להעלות סרטונים ליו-טיוב בחינם ולהשתמש בהם בצורה דומה לתכנים שמפיצים ברשת. אם הסרטונים שלנו יהיו ייחודיים ובעלי ערך מבחינת התוכן, הם עשויים להוביל לקוחות רבים אלינו. לאחרונה ניכר כי גוגל נותנת עדיפות לסרטונים בתוצאות החיפוש, ולכן אם הסרטון יופיע תחת כותרת מתאימה עם מילות המפתח המבוקשות בתחום, יש לסרטון סיכוי טוב להגיע למספר צפיות גבוה.

כדי לפרסם את העסק בחינם באינטרנט, לא צריך תקציב פרסום גדול. אם תשקיעו זמן ומחשבה בשיווק העסק או המוצר שלכם, תוכלו להשיג תוצאות לא רעות מבלי להוציא שקל על פרסום באינטרנט.

 

קראו גם על פרסום חינם בגוגל.


מעוניין להגדיל את החשיפה החודשית לאתר שלך ולהגיע ליותר לקוחות?
צור איתנו קשר בטלפון 077-7644819 או השאר הודעתך בעמוד יצירת הקשר פה